Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohet emri i kompanisë së vetme për identifikimin elektronik të zgjedhësve, të gjitha firmat e tjera u tërhoqën, zbulohet lidhja që ka me Partinë Socialiste

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d9581522207cfd4a4e75061ae7ec9c41

Kompania e vetme që ka mbetur në garë për të bërë të mundur identifikimin elektronik të votuesve në zgjedhjet e ardhshme është “Smartmatic”.

Një ditë më parë u informua se të gjitha kompanitë e tjera janë tërhequr nga gara, ose nuk kishin dorëzuar dokumentacionin përkatës.

Kjo është një kompani britanike dhe vitin e kaluar ka realizuar edhe sistemin për zgjedhjet e brendshme në Partinë Socialiste.

Informacioni nga KQZ:

Përditësim informacioni lidhur me procedurën prokuruese me objekt “Sisteme/pajisje të teknologjisë së informacionit për identifikimin elektronik të votuesve dhe verifikimin e tyre paszgjedhor”.

Në procedurën prokurues me objekt “Sisteme/pajisje të teknologjisë së informacionit për identifikimin elektronik të votuesve dhe verifikimin e tyre paszgjedhor” operatori ekonomik që mori pjesë është kompania “Smartmatic”, me fond limit 19.976.374,23  USD pa TVSH.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve aktualisht është në fazën e shqyrtimit të dokumentacionit, vlerësimit të ofertës si dhe vlerësimit të pajisjes së paraqitur nga kompania  për demonstrim.

Në përfundim të procedurës së vlerësimit, Komisioni i Vlerësimit të Ofertave do të vendosë në lidhje me procedurat pasardhëse.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img