Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohet audioregjistrimi ku bashkëshorti i ministres Nikolla kundërshton një pjesë të ligjit për arsimin e lartë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b828f7c9fda9deec7818b11ac91e1538

Publikohet audioregjistrimi ku dekani i i Fakultetit të Inxhinierisë Matematike dhe Inxhinierisë Fizike, Ligor Nikolla, bashkëshort i ministres së Arsimit Lindita Nikolla, shfaq vërejtjet e tij për projekt ligjin e arsimit të lartë.

Ligor Nikolla shprehet se vërejtjet e FIMIF i janë dërguar me shkrim dhe email, personave përgjegjës për hartimin e këtij projekt ligji, ndërsa vërejtjen konsistojnë në tre fusha.

Vërejtjet e Dekanit të FIMIF konsistojnë ryesisht në fushën e organizimit akademik dhe administrative të institucioneve të arsimit të lartë por jo vetëm.

Ishte kreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Edi Paloka ai që e publikoi fillimisht këtë audioregjistrim në sallën e Kuvendit të Shqipërisë.

Lexo edhe: Paloka publikon një audioregjistrim në Kuvend: Dekani Ligor Nikolla kundërshton projektligjin e bashkëshortes së tij

ligornikolla

*Dekani Ligor Nikolla

{m4aremote}/images/Ligor%20Nikolla.m4a{/m4aremote}

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img