Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Publikohen shifrat: ULET numri i të infektuarve në Itali e Greqi, sërish shumë viktima

spot_img

Lajme të ngjashëm

bba3c45394a8bd6d6599cc3efc5dcc7a

Ministria e Shëndetësisë së Italisë ka bërë publike shifrat e fundit sa i përket koronavirusit në vend. Në 24 orë janë konfirmuar 8585 raste të rerja me Covid dhe 445 viktima.

Në total janë mbi 2 milionë të raste infektimi që nga fillimi i pandemisë dhe 72.370 jetë të humbura. Në Itali që nga fillimi i pandemisë janë shëruar mbi 1.4 milionë qytetarë ndërsa 2565 janë në gjendje kritike për jetën.

Screenshot_8_copy.jpg

Në Greqi raportohen 475 raste pozitive dhe 66 viktima në 24 orë. Janë 135.931 raste pozitve dhe 4672 viktima që nga fillimi i pandemisë. Të shëruar janë gati 10 mijë ndërsa 467 ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Screenshot_7.jpg

Më shumë

spot_img