Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohen shifrat, Maqedonia dhe Greqia me ulje rastesh të Covid-19, ulet dhe numri dhe i viktimave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

de0f94cfdda5b6d0cc6c816c3c23cae0

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka publikuar shifrat e fundit për sa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 360 raste pozitive dhe 14 viktima, duke e çuar në total numrin e të prekurve që nga fillimi i pandemisë në 88.749, ndërsa atë të viktimave në 2696.

Nga ana tjetër, Greqia ka raportuar po ashtu shifra të ulëta të situatës së koronavirusit. Me 510 raste të reja dhe 20 viktima në 24 orë, Greqia arrin 148.370 raste infektimi dhe 5441 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img