Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Publikohen shifrat e Britanisë: Vijon të vdesin qindra qytetarë si pasojë e covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Britania ka raportuar sot 473 viktima si pasojë e infektimit me koronavirus, duke përfshirë të vdekurit në spitale, shifër që e çon në 26.570 numrin total të jetëve të humbura.

albsig

Sipas Departamentit të Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar, në Angli kanë humbur jetën 391 persona, 60 në Skoci dhe 22 në Uells.

NHS britanike, tha se numri do të rritet sot në mbrëmje pasi do të përfshihen vdekjet edhe jashtë spitaleve, si dhe në Irlandën e Veriut. Mes zhurmës së madhe për fshehje shifrash të viktimave nga covid, dje Britania shtoi afro 4000 qytetarë që kishin humbur jetën jashtë spitaleve, në shtëpi kujdesi e azile.

Deri më tani në Mbretërinë e Bashkuar janë mbi 165 mijë të infektuar me virusin covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img