Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohen rezultatet e para në Kosovë, Vetëvendosje kryeson bindshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9b5d99ca24e77619c212902cc71439da

Ka filluar procesi i numërimit të votave në Kosovë, ku Vetëvendosje ka marrë kryesimin me 44.3%, ose e përkthyer në mbi 35 mijë vota.

Në vendin e dytë renditet PDK me 13.8%, ose rreth 15 mijë vota, ndërsa ee treat renditet LDK me 11 mijë vota.

Deri më tani rezultat të favorshëm ka arritur edhe AAK e Ramush Haradinaj, e cila numëron 7900 vota.

Edhe sondazhet dhe “exit poll-et” pas votimit nxorën Lëvizjen Vetëvendosje fituese, ndaj sipas këtyre rezultateve pritet që kryeministri i ri i Kosovës të jetë Albin Kurti.

Screenshot_23.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img