Publikohen rekordet mjekësore: Hillary Clinton e shëndetshme, me kolesterol të ulët dhe alergji sezonale

Publikuar tek: bota, më 22:00 14-09-2016 Publikohen rekordet mjekësore: Hillary Clinton e shëndetshme, me kolesterol të ulët dhe alergji sezonale

Pas diagnostifikimit me pneumoni dhe kalimit të disa problemeve shëndetësore tre ditë më parë, stafi i kandidates për Presidente, Hillary Clinton, ka publikuar informacione të reja mjekësore për shëndetin e 68-vjeçares.

Shpesh herë kundërshtarët politikë e kanë vënë në dyshim se Clinton është e përshtatshme për postin e Presidentit, por dokumentet e fundit mjekësore tregojnë se ajo është një grua e shëndetshme, me kolesterol të ulët (pa marrë statin) dhe alergji sezonale.

Clinton merr mjekim për tiroidet dhe hollues gjaku, Coumadin. Stafi i saj tha se do të publikojë së shpejti më shumë informacion lidhur me shëndetin e saj për t;i siguruar votuesit vetëm pak ditë pasi ajo u diagnostifikua e pneumoni. /Newsbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BE-ja, "Plan Marshall" për Tunizinë
Luante Pokemon Go, por pikas një plantacion me… kanabis sativa! »
Article Logic
Execution time: 0.012178897857666
array(1) { ["section"]=> string(108) "publikohen-rekordet-mjekesore-hillary-clinton-e-shendetshme-me-kolesterol-te-ulet-dhe-alergji-sezonale-52939" }