Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohen pamjet e tërmetit të FUQISHËM në Greqi, njerëzit dalin të tmerruar në rrugë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b48f678c53ba50a92d8ef0e39e2ba1bf

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Larisa të Greqisë, që është ndjerë në pjesën më të madhe të këtij vendi.

Mësohet se tërmeti me madhësi 6.9 Rihter ndodhi në 12:16 (me orën greke), në një distancë prej 24 km në veriperëndim të Larisës dhe 21 km nga Elasona.

Dridhja u ndje në Athinë dhe pjesë të tjera të Greqisë Perëndimore. Siç duket edhe në pamjet e publikuara nga mediat greke, vendasit dolën të gjithë në rrugë. 

Për shkak të forcës së madhe të tërmetit në Greqi, Larisa, dhe afërsisë me territorin shqiptar, lëkundjet janë ndjerë të forta dhe në vendin tonë. Fatmirësisht, deri në këto momente nuk raportohet për viktima apo dëme materiale në dy vendet.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img