Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Publikohen pamjet e rënda të sulmit ndaj Zaev, deputetja tërhiqet zvarrë për flokësh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar pamjet e rënda të sulmit ndaj Zaev në Kuvendin e Maqedonisë si dhe momentet kur deputetja tërhiqet për flokësh. 

Pas zgjedhjes së kryetarit të parë shqiptar në Parlamentin e Maqedonisë Talat Xhaferi, protesta të dhunshme nga turma kanë shpërthyer duke shkaktuar përleshje mes politikanëve, gazetarëve dhe protestuesve. 

albsig

Si pasojë është gjakosur kryetari i LSDM-së, Zoran Zaevit si dhe deputetët e LSDM-së.

Menjëherë pas zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit, protestuesit e VMRO-DPMNE-së kanë hyrë në Kuvend, ndërsa protesta antishqiptare kanë shpërthyer edhe jashtë ndërtesës së Parlamentit.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img