Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohen listat zyrtare të Partisë Socialiste, të dorëzuara në KQZ: Ja kush kryeson në qarqe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

463fc6bdf575114df5e3e6c7a895baed

Partia Socialiste ka dorëzuar mbrëmjen e djeshme në KQZ listat zyrtare me emrat e kandidatëve për deputetë, për 12 qarqet e vendit.

Drejtuesit e qarqeve pavarësisht se janë persona me ndikim në PS dhe në zona që drejtojnë, janë vendosur në fund të listës së kandidatëve fitues. Sipas Ramës, të gjithë duhet të punojnë për të realizuar objektivat e partisë.

Ndërkohë, kryesimi i listave u është lënë në dorë kryesisht emrave të rinj dhe prurjeve të reja në PS, por dhe grave.

Kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit:

1-Edona Bilali – Shkodër

2- Pranvera Resulaj – Vlorë

3- Greta Duraku – Kukës

4- Eni Zake –  Korçë

5- Lavdrim Krashi – Dibër

6- Hatixhe Konomi – Berat

7- Najada Çomo – Luljeta Bozo

8- Erion Braçe – Fier

9- Evis Kushi – Elbasan

10- Mirela Kumbaro – Gjirokastër

11- Lindita Nikolla – Lezhë

12- Milva Ekonomi – Durrës

158497642_448993176220864_4129820053893996054_n.jpg
156476790_869211023935814_101695901212377982_n.jpg
158959213_428616218423735_4500556823638768421_n.jpg
156589875_439365937273741_8989332136422714141_n.jpg
156790390_758527745084929_7068829428018047175_n.jpg
156931331_2428802613932954_5161866588607338541_n.jpg
157302260_470466977428685_8259193749652049002_n.jpg
157679505_770574506923425_6568755791526213108_n.jpg
158132255_1114036189109802_8402589186387828837_n.jpg
158647241_268012571611363_8619265888608817370_n.jpg
158786603_500341764707517_111040579134973548_n.jpg
159129119_438803377444899_1297778161585205033_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img