Publikohen fotot e shkatërrimit të tempullit 2000 vjeçar nga ISIS

Publikuar tek: bota, më 17:12 25-08-2015 Publikohen fotot e shkatërrimit të tempullit 2000 vjeçar nga ISIS

ISIS ka publikuar fotot e momentit të shkatërritmit të tempullit antik të Baalshamit në qytetin e Palmyras në Siri.

Në fotot e publikuara nga vet organizata terroriste, shihet momenti i vendosjes së eksplozivëve dhe shpërthimi i kryer në tempullin që bën pjesë në UNESCO.

Palmyra konsiderohet një nga qendrat më të lashta me rëndësi të madhe kulturore në botë. Qyteti është pjesë e UNESCO-s dhe Baalshami është ndërtuar  2,000 vjet më parë.

Lexo edhe: Eksploziv perlës së shkretëtirës, ISIS-i bombardon tempullin në Palmyra

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kriza kineze trondit tregjet financiare botërore
12 vjeçari rrëshket mbi pikturën 1.5 milionë dollarë, dhe pa dashje, bën një vrimë të madhe në të »
Article Logic
Execution time: 0.011306047439575
array(1) { ["section"]=> string(71) "publikohen-fotot-e-shkaterrimit-te-tempullit-2000-vjecar-nga-isis-19153" }