Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Publikohen emrat e 6 kompanive të basteve, të dyshuara si të përfshira në skandalin “Skënderbeu”

spot_img

Lajme të ngjashëm

6d60e922fffd2c92e24fa1ff5b7febf0

Pesë kompani bastesh shqiptare dhe një e aziatike përmenden në raportin e UEFA-s për skandalin ku dyshohet se është përfshirë klubi i Skënderbeut.

EuroBest, StarBet, Top-Bast, Baste Live, Super Bast si dhe aziatikia SBObet janë kompanitë që sipas UEFA-s kanë ndihmuar në trukimin e ndeshjeve. Nga pesë kompanitë shqiptare, Top Bast, Baste Live dhe Super Bast vazhdojnë të jenë ende aktive, ndërsa Eurobest që ka qenë në pronësi të presidentit të Skënderbeut, Ardian Takajt dhe StarBet, kompani të cilën Takajn e zotëronte së bashku me Gazmend Demin, aktualisht president i Partizanit, janë mbyllur. 

Screenshot_17.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img