Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Publikohen 15 kushtet e BDI-së për Qeverinë e re

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ebb39309c28148b964dd9e7c2fa19c9

Mediat shqiptare në Maqedoni kanë publikuar një letër ku pretendohet se janë shkruar 15 kushtet e BDI-së së Ali Ahmetit për të hyrë në Qeverinë e re.

Letra është publikuar nga “TetovaSot” dhe ndër të tjera shkruhet se partia më e madhe shqiptare kërkon një ndarje të re territoriale, ndërtimin e autostradave në zonat e banuar nga shqiptarët, gjuhën shqipe në të gjithë vendin, buxhet me ndarje lokale, hapjen e pikave kufitare me Maqedoninë dhe Preshevën apo rigjykimin e atyre proceve gjyqësore që konsiderohet të montuara kundër shqiptarëve.

Nuk ende asnjë reagim zyrtar nga BDI për vërtetësinë e këtij dokumenti, ndërsa zyrtarët të kësaj partie kanë deklaruar më herët se ende nuk kanë përcaktuar me kë do të hyjnë në koalicion për Qeverinë e re.

Lexo edhe: Këshilltari i Edi Ramës kundër Ali Ahmetit: BDI mori goditje të fuqishme, të rrijë në opozitë

15577647_10154654899931708_2141507885_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img