Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Publikimi i skandalit për Unazën e Re, pritet reagimi i ministrisë së Gjiknurit

spot_img

Lajme të ngjashëm

c5163e7d80ec7c4ec7e7c6060dc1d57d

Pas skandalit të publikuar lidhur me një prej kompanive që ka fituar lotin e parë të ndërtimit të segmentit të Unazës së Re me vlerë 18 milion euro, pritet reagimi i ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë.

Mësohet se kanë nisur verifikimet lidhur me akuzat kundrejt kompanisë Dunëell Haberman që pretendohet se ka falsifikuar dokumente të shtetit amerikan.

Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania) ka depozituar në Qendrën Kombëtare të Biznesit në Shqipëri, një letër nga Sekretari i Shtetit të Delaware, Jeffrey Bullock, për të vërtetuar se kompania është themeluar në vitin 1998, por sipas denoncimit kompania ka falsifikuar datën, bilancet, madje dhe firmën e zyrtarit të lartë amerikan, pasi është themeluar vetëm 2 muaj para se të shpallej fituese e tenderit 18 milionë euro te ‘Unaza e Re’.

Bëhet e ditur se nëse falsifikimi rezulton i vërtetë atëherë do të ketë ndjekje penale si dhe përsëritje të tenderit për kompaninë e që do të marrë përsipër ndërtimin e  segmentit të Unazës së Re me vlerë 18 milion euro.

fghzsfghdfghsdfgsdfhj.jpg

ghdfhdhdhjfghh_copy.jpg

xfghjfghjfghfgh.jpg

xfghfghfghdfghsdfhjk.jpg

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img