Hapësire reklamuese

Politikë

Pse u shkarkua Gjiknuri nga Sekretar i Përgjithshëm i PS? Ahmetaj tregon sekretet

Shkruar nga Newsbomb
Pse u shkarkua Gjiknuri nga Sekretar i Përgjithshëm i PS? Ahmetaj

Ish-zvëndëskryeministri Arben Ahmetaj nga arratia ka dhënë një intervistë të gjatë, ku ka folur për akuzat ndaj tij për inceneratorët.

Jo vetëm kaq, në këtë intervistë për "Çim Peka live" Ahmetaj nuk ka kursyer të përmendë emra konkretë që kanë lidhje me inceneratorin e Tiranës, por edhe duke zbuluar sekrete të Partisë Socialiste.

Ai ka treguar edhe arsyen se përse Damian Gjiknuri u hoq nga detyra si sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste. Sipas Ahmetaj, Gjiknuri është hequr nga ky post, pasi i kishte dalë në mbrojte duke i thënë Edi Ramës se SPAK po shkel procedurat sa i përket çështjes së ish-ministrin.

“Damian Gjiknuri, një nga arsyet se pse nuk është Sekretar i Përgjithshëm është se i ka thënë Edi Ramës, që ajo që po ndodh me Ahmetaj është shkelje proceduriale nga ana e SPAK, së dyti është e gabuar. Kjo është arsye se pse ka ikur nga Sekretari i Përgjithshëm”, tha Ahmetaj për "Syri Tv".

Lexo edhe: “Na e nxorët në pritë, ne e vramë”, Arben Ahmetaj zbulon porosinë e Ramës për SPAK

Lexo edhe: Refuzoi prangat dhe iku, Ahmetaj: Po hetohem për darkat me Erjolën, jo inceneratorët

Lexo edhe: Bomba e Ben Ahmetaj: Nëse hetohet inceneratori i Tiranës, shqiptarët do llahtarisen

Lexo edhe: Arben Ahmetaj nxjerr EMRAT: Më sulmuan mua sepse duhej bërë një kokë turku!

Lexo edhe: Nuk mban më! Ahmetaj akuzon Edi Ramën: Më kërcënuan me telefon nga burgu!

Lexo edhe: “Kërkova të largohem që në shkurt”, Ahmetaj tregon prapaskenat: Rama tha në të sëmës

Lexo edhe: “Burri njëherë vdes”, cili është biznesmeni shqiptaro-zviceran dhe lidhjet me Dubain

Lexo edhe: Mesazhi i prerë i Ahmetaj për Edi Ramën: Nuk bëhem kokë turku për ty! As kërcënohem

Lexo edhe: Ahmetaj nxjerr emrat e Ramës e Veliaj, zbulohet dhe biznesmeni që u financon fushatat

Lexo edhe: “Nëse do mbetem gjallë…”, Ahmetaj tregon nga kush e pret fundin: Ç’do të humbur më?

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese