Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pse u përleshën ‘të fortët’ në Elbasan? Evis Kushi flet me bindje: Ju siguroj se nuk janë anëtarë të PS, ngjarja të hetohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

def735d741a08cc80add9225e02f4e7e

Minstrja e Arsimit Evis Kushi ka folur për inicidentin mes simpatizantëve të PD dhe PS ditën e djeshme në Elbasan.

E pyetur për personat që u shfaqën në video duke u përleshur, Kushi siguroi se nuk i njihte dhe se ata persona nuk janë anëtarë të Partisë Socialiste.

Më tej ministrja shtoi se kjo ngjarje duhet të hetohet, ndërsa shtoi se PS është distancuar gjithmonë nga raste të tilla.

Pyetje: ‘Të fortët’ mbështetës të PS në Elbasan.

Evis Kushi: Nuk njoh asnjë, përvec Xhuvanit. Të tjerët nuk janë anëtarë të PS.

Pyetje: Pse u përleshën?

Kushi: Nuk mund ta them unë, por këta njerëz iu siguroj që nuk janë pjesë e PS.

Pyetje: Ata personazhe iu mbrojnë ju, nesër mund të shfaqen me armë në dorë.

Kushi: Nuk i gjykoj personat në video. Ne duhet ta hetojmë këtë konkretisht. Ajo qe ndodhi në Elbasan nuk ka lidhje me ne. Por përfshirja e tyre duhet të hetohet. Unë nuk i njoh këta persona.

Janë të tjerë ata që dhunojnë paralamentin, selinë e PS. Këto ngjarje janë të shëmtuara dhe ne distancohemi nga këta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img