Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Pse po shkoni kaq shpejt në Vlorë? Meta: Fshati ku linda ka çuar tre çeta atje, ç’më gjeti mua se shkova një orë? Dua të parandaloj katastrofën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka thënë se në Vlorë ai po shkon kaq shpesh pasi dëshiron që të parandalojë një katastrofë që mund të ndodhë në 25 prill.

Sipas tij Vlora është zonë e nxehtë dhe kërkon që të vendosë ekuilibër. Lidhur me përplasjen te zyrat e FRD, Meta tha se nuk mund të rrinte e të priste të vritej ndonjë njeri.

Meta sot në “Opinion” ka folur edhe për temën e inceneratorëve, duke thënë se Rama është koka ndërsa ish-ministri i LSI, Lefter Koka është vegla e tij.  

Fevziu: Ju jeni i interesuar për procesin e zgjedhjeve apo për rezultatin?

Meta: Unë e di rezukltatin.

Fevziu: Ku e dini ju sa janë shifrat e LSI?

Meta: I di të gjitha unë të PD të PS dhe të LSI.

Fevziu: Ju duket normale ajo që bëtë të selia e FRD?

Meta: Qëlloi njeri presidenti aty apo ishin ata aty? Ushtruan dhunë në mënyrë të qëllishme dhe nuk do prisja unë që të vritej njeri.

Pyetje: Pse po shkon në Vlorë kaq shpesh?

Meta: Fshati nga vi unë ka çuar një çetë në 1920, gjithsej ka çuar 3 çeta, e ça më gjeti mua se vajta 1 orë në Vlorë?

Fevziu: S’ke çetë.

Meta: S’kam nevojë për çetë. Kam pas gjithë popullin e Vlorës. unë dua të parandaloj një katastrofë, nuk ndjek Ramën, s’akam punë me të.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img