Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pse po hetohen vetëm zyrtarë të PD dhe LSI? Flet kryeprokurorja Arta Marku

spot_img

Lajme të ngjashëm

A po heton prokuroria vetëm zyrtarë të LSI dhe PD-së? Një pyetje që është ngritur jo vetëm në studiot televizive por edhe në parlament, ka marrë përgjigjen e kryeprokurores Arta Marku.

Në emisionin “Real Story”, Marku e ka quajtur vetëm një “perceptim i krijuar nga ata që janë nën hetim”.

Pse është krijuar perceptimi se po hetoni vetëm zyrtarë të PD dhe LSI?

Siç edhe ju e thatë është thjeshtë perceptim, i krijuar nga ata që janë nën hetim dhe të dëmtuar nga çështjet në fjalë. Por dua të them që të gjitha çështjet e deritanishme janë çështje të vjetra. Nuk kanë qenë në tryezën time, por dosje të institucionit që kanë qenë prej vitesh aty.

Kjo është diçka e rëndë, ju po thoni që prokurorët më parë janë penguar të hetojnë?

Nuk thashë këtë unë thashë gjendjen si e gjeta

Më shumë
spot_img
spot_img