Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pse nuk u bë publik takimi Rama-Kurti? Bojken Abazi zbulon se kreu i LVV ia la në dorë…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d25ee4967cd8c9c1556178494191c51

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Bojken Abazi është pyetur se përse nuk u zbardh takimi mes Albin Kurtit dhe Edi Ramës.

Ai ka thënë se Kurti ua kishte lënë në dorë atyre që e kanë pritur që të bënin publik takimin.

Presidenti Ilir Meta dhe kreu i PD-së Lulzim Basha e bënë publike takimin dhe zbardhën disa nga bisedat e takimit.

Në një intervistë për A2 Neës, Abazi tha: “Di që ftesa ka ardhur nga Rama, dhe Kurti ka mbajtur qëndrimin që në këtë vizitë, bërjen publike të takimit, ta bëjnë ata që e kanë pritur”.

Bojken Abazi do të kandidojë në qarkun e Tiranës si kandidat i pavarur në zgjedhjet e 25 prillit. Ai tha se fitorja e Lëvizjes Vetëvendosja në Kosovë ka sjellë një valë entuziazmi edhe në Shqipëri.

 “Këtë e shoh në disa fshatra të thella të Përmetit dhe Gjirokastrës. Shumë qytetarë në Shqipëri po e përqafojnë si projekt duke ndjerë frymën e nacionalizmit progresist, i ndërthurur me modelin ekonomik. Shqiptarët e Shqipërisë duhet të lëvizin se nuk do të na vijë shpëtimi nga anëtarët e Vetëvendosje, por është momenti që shqiptarët e lodhur në këto 30 vite, të përfshihen dhe të kalojnë nga dëshira te vullneti”,- tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img