Hapësire reklamuese

Politikë

"Pse nuk erdhe më herët?" Meta takon nobelistin indian, merr dhuratën e veçantë

Shkruar nga Newsbomb
"Pse nuk erdhe më herët?" Meta takon nobelistin indian, merr

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, i cili prej ditësh ndodhet në Azerbajxhan, është takuar me nobelistin indian, Kailash Styarthi.

Në llogarinë e tij në “Facebook”, ish-presidenti bën me dije se nobelisti i ka dhuruar një prej librave të tij, të titulluar "Pse nuk erdhe më herët?".

"Kënaqësi e veçantë të takohesha në Baku me nobelistin indian, Kailash Satyarthi dhe të merrja dhuratë prej tij librin "Pse nuk erdhe më herët?".

Misioni i tij "Dhembshuria në veprim" dhe "Dashuria në Veprim", siç na frymëzonte me veprën e saj Shenjtorja Nënë Tereza, që lidh edhe dy kombet tona, na udhëheqin për mbrojtjen dhe respektimin e të drejtave të fëmijëve, veçanërisht të jetimëve dhe atyre pa kujdes prindëror!", shkruan Meta.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese