Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Pse nuk del në bazë? Basha: E mbush sallën më lehtë se Berisha, por nuk dua që të ndihet keq! Ata që përfitojnë nga gjendja e tij, do kenë kosto

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha, është shprehur se nuk del në bazë në këtë kohë për të mos garuar me ish-kryeministrin Berisha se kush do t’i mbush më shumë sallat me demokratë. Megjithatë, Basha tha se e ka më të lehtë se Berisha të mbledhë demokratët, por nuk do ta bëjë këtë të fundit të ndihet keq.

Pse nuk dilni në bazë të përballeni me anëtarësinë?

“- Kam dalë më shumë se çdo kryetar i PD në këto 30 vite. Por unë nuk jam nga ata që shfrytëzoj, nga ata që bëjnë gara në momente të tilla, me autokolonë apo se kush mbush sallën më shumë. E kam më të lehtë po nuk dua të vendos në pozita inferioritet zotin Berisha.

Jam vetëpërmbajtur dhe do vetëpërmbahen, me bindjen e thellë, se siç janë të qartë demokratët, unë dhe shqiptarët, që çdokush që është i zemëruar të qetësohet. Oportunistëve dhe inatçorëve ju them se rruga pa krye ku jeni futur dhe abuzimi që po bëni me gjendjen e ish-kryetarit, fatura do tju vijë sikur nuk ua kam dhënë në 8 vite. Fatura politike domethënë…”

Cilat janë ish-ministrat e PD që kanë janë pasuruar gjatë qeverisjes së Ramës?

“- I dini ju të medias. I dinë pronrët tuaj. E di dhe prokuroria, e di dhe Edi Rama. Shikoni kush është graduar dhe pasuruar pas 2013. Kanë vendosur që në 8 vite në qeverisjen e PD janë pasuruar, dhe në 8 vite në opozitë nuk janë kujtuar. Demokratët i njohin.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img