Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Pse ndërroi jetë nga Covid-19 Colin Powell, edhe pse ishte vaksinuar me të dyja dozat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjenerali Colin Powell, ish-sekretari amerikan shtetit, ndërroi jetë sot nga komplikimet e Covid-19, në moshën 84-vjeçare.

Duke njoftuar vdekjen e tij në mediat sociale, familja e Powell tha se ai ishte vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit.

Postimi i familjes Powell në mediat sociale nuk adresonte nëse Poëell kishte ndonjë sëmundje të rëndë.

Por Peggy Cifrino, ish-ndihmësja e Powell, tha se ai ishte trajtuar gjatë viteve të fundit për mieloma të shumëfishtë, një kancer gjaku që dobëson sistemin imunitar

Mieloma e shumëfishtë dëmton aftësinë e trupit për të luftuar infeksionin, dhe studimet kanë treguar se ata pacientë me kancer nuk marrin mjaftueshëm mbrojtje nga vaksinat Covid-19 sa njerëzit më të shëndetshëm.

Powell ishte trajtuar në Qendrën Mjekësore Kombëtare Walter Reed në Bethesda, Maryland.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img