Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Pse ke mbajtur mbiemrin Kryemadhi dhe jo Meta? Kryetarja e LSI e tregon për herë të parë: Shkuam te Gjendja Civile dhe aty…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Monika Kryemadhi tregon se përse nuk e ka marrë mbiemrin e bashkëshortit të saj, Ilir Metës, gjatë një interviste për një gazetë në Kosovë.

Kryemadhi tha se instikti i parë për të mbajtur mbiemrin e saj, ishte gjatë kandidimit për deputete, kur iu desh të shkruante emrin e saj, atësinë dhe mbiemrin.

Gazetari i T7: Gjithmonë prezantoheni Monika Kryemadhi, asnjëherë Meta

Kryemadhi: Sepse e kam mbiemrin Kryemadhi, dhe kur jam martuar kemi bërë celebrimin bashkë me Ilirin. Personja që na ka pyetur e Gjendjes Civile tha mbiemrin. I thashë Kryemadhi, po patjetër tha dhe Iliri se si mund ta ketë ndryshe mbiemrin. Ndoshta instikti i parë nuk ka qenë për të ruajtur një lloj identiteti por në atë kohë e mendova edhe pak si një vajzë babai që kandidonte për deputet, dhe unë siç shkruhej emri, emri i babait dhe mbiemri, unë nuk mund të shkruaja Monika Ramazan Meta, kur babai im quhej Ramazan Kryemadhi. Ky ka qenë instikti i parë i mbiemrit. Por edhe njohjet dhe eksperiencat e tjera. Celebrimin me Ilirin e kam bërë pasi ka lindur vajza jonë e parë Bora.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img