Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

PS pranon dekretin e Presidentit, Panariti: Shkelje flagrante të parlamentarizmit, dhunim i fjalës së opozitës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese ka marrë në shqyrtim dekretin e presidentit Ilir Meta për Teatrin Kombëtar.

Pas mbledhjes për Teatrin, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti ka dhënë një deklaratë për mediat.

Panariti u shpreh se opozita është pro drekretit të presidentit Meta, por kundërshtojnë ndryshimet që mazhoranca dëshiron të bëjë në dekret.

“Ne u shprehëm pro variantit aktual, jo pro variantit të korrigjuar. Presidenti duhet t’i kundërshtonte këto ndryshime, por në fakt nuk e bëri. Pra, siç duket qartë, ne jemi në kushtet e një shkelje flagrante të parlamentarizmit dhe në dhunim të fjalës së opozitës”, tha Panariti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img