Hapësire reklamuese

Aktualitet

“PS po feston me shampanjë”, Curri tregon rrugën si të regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit grupimi i Berishës

Shkruar nga Newsbomb
“PS po feston me shampanjë”, Curri tregon rrugën si

Analisti Arjan Curri ka thënë se Partia Socialiste duket po i gëzohet vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila vendosi të mos njohë Kuvendin e Sali Berishës të 11 dhjetorit 2021.

Ai u shpreh me ironi në Zonë e Lirë se “PS sot ka nisur festën.” Sipas tij, Berisha tashmë ka dy rrugë: të kandidojë emrat për zgjedhjet lokale nën siglën e Partisë së Lirisë, ose të mbledhë firmat që kandidatët e tij të shkojnë si të pavarur në zgjedhjet vendore të 14 majit.

“Mazhoranca po celebron. Po i hapin shampanjat fshehurazi, por nuk e japin veten. Në KQZ shkon Alibeaj dhe përfaqësuesit e regjistrojnë PD. Berisha ose do shkojë me vulën e Metës ose do t’i kandidojë emrat e tij si kandidatë të pavarur, por duhen mbledhur firmat”, u shpreh Curri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese