Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

PS mbledh Asamblenë Kombëtare më 6 prill,  ja çfarë do të diskutohet

Shkruar nga Newsbomb
PS mbledh Asamblenë Kombëtare më 6 prill,  ja

Partia Socialiste do të mbledhë në 6 prill Asamblenë Kombëtare.

Kjo mbledhje do të zhvillohet online dhe në fokus të diskutimeve do të jenë 4 pika: Kongresi i PS , axhenda, miratimi i rendit të ditës dhe prezantimi i Statutit të ri të partisë që do t’i paraqitet Kongresit për votim e miratim.

Rendi i ditës së mbledhjes do të jetë:

1. Miratimi i vendimit për thirrjen e Kongresit të Partisë, ditën e Shtunë, datë 09.04.2022, ora 11.oo, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.
2. Diskutimi dhe miratimi i Agjendës së punimeve të Kongresit.

3. Miratimi i rendit të ditës së punimeve të Kongresit.
4. Prezantimi i Statutit të ri të partisë që do ti paraqitet Kongresit për votim e miratim.
Ditën e hënë, datë 04.04.2022, do ju dërgohen materialet përkatëse të mbledhjes, ndërsa ditën e mërkurë në mëngjes do ju dërgohet linku përkatës për lidhjen online.

Të nderuar anëtarë të AK!
Ju njoftojmë se ditën e mërkurë ( 06.04.2022), ora 17:00 do të zhvillohet mbledhja online e AK.
Bashkëngjitur do të gjeni edhe Rendin e Ditës.
Lutemi të konfirmoni pjesëmarrjen tuaj!

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese