Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

PS kërkon përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji: Njerëz të lidhur me krimin duan t’i mbyllin gojën opozitës

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Dempkratike, Ervin Salianji ka folur pas mbedhjes së Komisionit të Votmit dhe Etikës, ku PS kërkoi përjashtimin për 10 ditë nga seanca plenare të 8 deputetëve të opozitës.

Salianji për media u shpreh se kërkesa nga PS u bë nga deputetë që nuk flasin kurrë në Kuvend, por edhë një që është i lidhur me krimin, dhe se maxhoranca kërkon që t’i mbyllin gojës opozitës.

“Kërkojnë të ulin numrin e deputetëve të opozitës. Kërkesazyrtare për përjashtmin brenda 48 orëve. Aman vetëm ta marrin vendimin e përjashtimit. Ka ndodhur dicka e paprecendet. Kërkesa për përjashtimin tonë është bërë nga 7 deputetë që nuk flasin kurrë. Në krye të kërkesës qëndron deputeti që është publikuar nga BILD për lidhje me bandat.

Këta persona kërkojnë ti mbyllin gojën dhe përjashtojnë deputetët e opozitës. Këta që kanë larguar 700 mijë njerëz nga vendi. Me 11 shkurt ne do jemi me qytetarët”  tha Salianji ndër të tjera.

Më shumë