Hapësire reklamuese

Politikë

PS kërkesë KQZ: Luçiano Boçi dhe Belind Këlliçi bënë fushatë në ditën e zgjedhjeve, merrni masa! (DOKUMENTI)

Shkruar nga Newsbomb

Partia Socialiste i ka dërgua një kërkesë KQZ-së, ku kërkon marrjen e masave ndaj kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi dhe të atij të Elbasanit, Luçiano Boçit, duke argumnetuar se gjatë konferencave për shtyp, kanë bërë fushatë elektorale gjatë ditës së zgjedhjeve.

Në këtë kërkesë thuhet se ata kanë shkelur kodin zgjedhor dhe në këtë mënyrë PS kërkon nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që të merren masa ndaj tyre.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese