Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

8 Janari në duart e ndërkombëtarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike u ka dërguar ndërkombëtarëve një raport në gjuhën angleze për ngjarjet e 8 janarit 2022, ku mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha sulmuan selinë qëndrore në Tiranë dhe tentuar marrjen e saj, por dështuan. U regjistruan akte dhune dhe disa zyrtarë të PD u dhunuan nga protestuesit.

Raporti i është dërguar të gjithë faktorëve ndërkombëtare, ambasadave, ministrive të jashtme të BE, Parlamentit Evropian, Departamentit të Shtetit etj. PD informon lidhur me vendimet e Kryesisë për përjashtimin e Sali Berishës dhe mbështetësve të tij nga partia. (Lexo këtu)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img