Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

PS fton shoqërinë civile në bisedimet për Presidentin e ri, nesër takimi edhe me Grupet Parlamentare

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste i ka bërë ftesë edhe shoqërisë civile për të marrëpjesë në diskutimet për zgjedhjen e Presidentit të ri të vendit.

Komsultimet me shoqërinë civile do të zhvillohen ditën e nesërme në orën 15:00, ku të pranishëm do jenë 3 të mandatuairt nga mazhoranca, Taulant Balla, Elisa Spiropali dhe Damian Gjiknuri.

Ndërkohë, pas bisedimeve me shoqërinë civile, përfaqësuesit e mazhorancës do të zhvillojnë takim me kryetarët e Grupeve Parlamentare. Kujtojmë se sot në mblehdjen e Grupit Parlamentar të PS-së, çdo deputet propozoi 3 emra për Presidentin e ri, proces që u zhvillua në mënyrë të fshehtë, pa u zbuluar propozimet e secilit prej tyre.

Më shumë