Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

“PS do marrë 9 mandate në Elbasan”, Bardhi: Nuk komentoj deklaratat e humbësve. Ftoj PS të caktojë sa më shpejt numëruesit e saj

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i PD në qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi ka folur për mediat pak minuta nga nisja e procesit të votimit në qarkun e Elbasanit.

I pyetur lidhur me deklaratën e Taulant Ballës, i cili tha se “në Elbasan PS merr 9 mandate”, Bardhi tha se nuk komenton deklaratat e humbësve, dhe se fituesja e vetme është PD me aleatët e saj.

Sekretari i Përgjithshëm i PD fton kundërhshtarët e tij që të caktojnë sa më shpejt numëruesit në KZAZ.

Gazment Bardhi: Ftoj PS të caktojë numëruesit e saj në KZAZ ku jemi aktualisht dhe të jeni të sigurt që sot çdo qytetar i Elbasanit ka ndezur një dritë të re shprese për vete dhe familjen e tyre.

Pyetje: Taulant Balla sot tha se Elbasani do t’i japë PS-së 9 mandate.

Bardhi: Unë nuk komentoj deklaratat e humbësve, jam këtu për t’i dhënë një mesazh të qartë falenderimi çdo qytetari elbasanas dhe të gjithë bashkive. Faleminderit që besuat në projektin tonë dhe faleminderit që u bëtë pjesë e ndryshimit.

Pyetje: Do ta pranoni rezultatin e zgjedhjeve cilido qaoftë ai?

Bardhi: Unë sapo bëra thirrje për të nisur sa më parë procesin e numërimit korrekt dhe të qetë. Ftoj PS të caktojë numëruesit dhe të ketë besim te numëruesit e saj. Apeli im i vetëm është të nisim sa më parë numëriminm, t’i ofrojmë Elbasanit një proces sa më të qetë numërimi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img