Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

PS çeli zyrtarisht fushatën, Ilir Meta jep një mesazh në momentet e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste çeli sot zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 18 qershorit.

Sakaq, Ilir Meta në një aktivitet organizuar për Ditën e Europës ka dhënë edhe njëherë një mesazh për dialog duke pohuar se asnjëherë nuk është vonë.

“Të demostrojmë se jemi në nivelin e vlerave europianiste. Më tepër dialog e më pak arrogancë.  Të bëhemi shembull, t’i kthemhemi dialogut, asnjëherë nuk është vonë për të gjetur zgjidhje, me qëllim që Shqipëria të ecë drejt anëtarësimit në BE. Nuk do rreshtin përpjekjet e mia për dialog, bashkëpunim e kompromis “, u shpreh Meta.

Megjithatë vlen të theksohet se prej dy ditësh, nuk është folur më për negociata mes palëve por për protestën e 13 majit dhe zgjedhjet e 18 qershorit.

Më shumë

spot_img