Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

‘Provuat se ndryshimi është i mundur’, Basha uron Presidentin Biden: Pres të punoj me ju për të forcuar marrëdhëniet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b7e9956cea3c60d3ff7f6800ef75681a

Kryeopozitari, Lulzim Basha ka uruar Joe Biden për marrjen e detyrës si president i SHBA.  

Në një status në rrjetet sociale, Basha shkruan pret që të punojë me kabinetin presidencial të SHBA për të forcuar më tej aleancën mes dy shtetet.

Ndërkaq, më tej Basha shkruan se SHBA tregoi se demokracia është e fortë dhe se ndryshimi është i mundur.

Statusi i plotë:

“Urime president Joe Biden dhe Zëvendës President Kamala Harris!
Unë pres që të punoj me ju për të forcuar më tej aleancën SHBA-Shqipëri. Ju keni provuar që demokracia është e fortë dhe se ndryshimi është i mundur. Urime më të ngrohta nga të gjithë qytetarët e Shqipërisë!”

lulzim-basha.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img