Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Provokon Lefter Maliqi: Në 25 prill do të shkarkohen kontrollorët e Rilindjes. Në Berat është ndezur zjarri që do i djegë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet në listën e LSI në Berat, Lefter Maliqi ka provokuar qeverinë dhe konkretisht kryeministrin Rama, duke thënë se në 25 prill 2021 do të shkarkohen të gjithë kontrollorët e Rilindjes.

Përmes një shënimi në rrjete sociale, Maliqi thotë se në Berat është ndezur zjarri që do të djegë Rilindjen, pasi të gjithë qytetarët janë bashkë. Ai shprehet i bindur se LSI në Berat do të marrë 3 mandate.

Në foton e publikuar nga vetë Maliqi në facebook, shihen rreth 30 persona të ngjitur me njeri-tjetrin dhe pa maska, duke mos respektuar asnjë masë anti-Covid.

Shënimi i plotë i Maliqit

‘Zjarri qe eshte ndezur ne Berat do djege Rilindjen me 25 Prill’! Jemi te gjithe bashke, te bindur per voten qe do te hedhim, dhe te sigurt per fitoren qe do te korrim. Me 25 Prill, shkarkohen kontrolloret e Rilindjes dhe shqiptaret behen kontrolloret e vetem te qiellit dhe tokes se Shqiperise. 3 mandate te sigurta per LSI-ne, fitore spektakolare per Opoziten e Bashkuar.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit