Provokimi turk, droni me himnin e Turqisë në sfond njollos me ngjyrë të kuqe flamurin grek në kufi (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 22:07 26-09-2020 Provokimi turk, droni me himnin e Turqisë në sfond njollos me ngjyrë të kuqe flamurin grek në kufi (VIDEO)

Një akt provokues ka ndodhur në ishullin grk Kastelorizo, ku një dron i cili kishte të vendosur në sfond himnin turk, ka njollosur flamurin grek të vendosur në kufi.

Sipas banorëve të zonës, droni fluturoi për 40 minuta në ajër, ndërsa u afrua pranë flamurit grek dhe hodi bojë të kuqe mbi të.

Greqia po heton se nga erdhi droni, ndërkohë që dyshimet e para janë për një provokim nga ana e autoriteteve turke, pas tensioneve që vazhdojnë prej javësh mes dy vendeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I çmendur nga xhelozia, shqiptari tenton të mbysë gruan me tel
»
Article Logic
Execution time: 0.0086209774017334
array(1) { ["section"]=> string(110) "provokimi-turk-droni-me-himnin-e-turqise-ne-sfond-njollos-me-ngjyre-te-kuqe-flamurin-grek-ne-kufi-video-221793" }