Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Provokimi i Vuçiç me Kosovën, reagon eksperti amerikan: Joe Biden duhet t’i dërgojë mesazh të qartë – Pavarësia nuk diskutohet më!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

00184d58117b4ba6dfc63842b0f8b5a5

Eksperti amerikan, Alon Ben Meir, kërkon që presidenti i SHBA Joe Biden të reagojë për provokimin e bërë nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç dje, i cili publikoi hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë sipër saj.

Sipas ekspertit Ben Meir, SHBA-të dhe BE-ja duhet ta dënojnë këtë provokim të Vuçiçit, dhe Biden t’i bëjë të qartë presidentit serb se Pavarësia e Kosovës nuk mund të diskutohet kurrë më.

“SHBA-të dhe BE-ja duhet ta dënojnë provokimin e Vuçiqit. Presidenti i SHBA-së duhet të dërgojë mesazh të qartë tek Vuçiq se pavarësia e Kosovës nuk do të jetë më kurrë subjekt diskutimi”, ka shkruar Alon Ben Meir.

Screenshot_35.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img