Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Provimi i parë i Maturës Shtetërore zhvillohet sot, ja kur do të kenë mundësinë ta japin nxënësit e prekur ngaCovid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot do të zhvillohet provimi i parë i Maturës Shtetërore 2021, që do të jetë ai i gjuhës së huaj.

Janë rreth 34 mijë maturantë që do t’i nënshtrohen testit për provimin e gjuhës së huaj, Anglisht.  Si edhe vitet e tjera provimi do të nisë në orën orën 10:00 dhe do të zgjasë 2 orë e 30 minuta.

Maturantët do t’i nënshtrohen provimit duke repektuar masat anti-Covid. Bëhet me dije se maturatët që janë të prekur nga Covid-19, do të kenë mundësi që provimin ta japin në vjeshtë.

Ky provim do të jetë më i vështirë për maturantët, për shkak se pothuajse i gjithë viti shkollor është zhvilluar online, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Provimin e radhës maturatët do ta japin më 7 qershor, ai i Gjuhës Shqipe, në 11 qershor Matematika dhe në datë 15 Lënda me Zgjedhje.

Më shumë

spot_img
spot_img