Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Provimi i Letërsisë/ Prindërit e maturantëve i ankohen Shahinit: Teza jo sipas udhëzimeve, fëmijët kanë dalë shumë keq

spot_img

Lajme të ngjashëm

8e69a55bab619740257acb33139957ff scaled

Bordi i prindërve të shkollës ‘Sami Frashëri’ në Tiranë i kanë dërguar një letër ankese ministres së Arsimit Besa Shahini pas provimit të letërsisë, zhvilluar ditën e sotme nga maturantët.

Ata shprehen se pyetjet në provim nuk ishin sipas udhëzimeve dhe për këtë fëmijët kanë dalë keq.

Prindërir kërkojnë një reagim nga ministrja, duke theksuar se u hodhë poshtë sakrifica e tre viteve, që ka bërë shkolla.

‘Provimi nuk ka qenë sipas udhëzimeve nga ana e MASR. Fëmijët dolën të traumatizuar dhe të zhgënjyer. Fëmijët në provim kanë dalë shumë keq. U hodhën poshtë 3 vite sakrificë të shkollës’, shprehen ndër të tjera prindërit.

Më shumë

spot_img