Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Provimet e semestrit të parë do jenë ONLINE”, firmoset VENDIMI: Ja çfarë do të ndodhe me provimet e tjera dhe sezonin e dytë (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d0b0e0f0aa809d4f0db9e2fba9d3ece4

Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha, ka firmos sot vendimin për zhvillimin e mësimit për muajt në vazhdim, pas kushteve që ka diktuara pandemia e Covid-19.

Sipas Hoxhës, provimet e sezonit të parë do të zhvillohen online. Ndërkohë provimet e tjera që për shkak të specifikës së lëndës nuk zhvillohen dot online, do të ketë një kthim të studentëve në auditore.

Por kjo do të ndodh nëse Komiteti Teknik i Ekspertëve miraton kërkesën e pedagogut përgjegjës. Në pamundësi të zhvillimit të këtyre provimeve brenda këtij semestri do të caktohet një periudhë e mëvonshme e zhvillimit të tyre brenda muajit qershor.

Komiteti Teknik i Ekspertëve në mbledhjen e sotme ka vendosur që të vijojë mësimi online në universitete për shkak të situatës epidemiologjike ndërsa pritet që brenda javës të ketë një vendim për sezonin e provimeve të studentëve në auditore.

Dokumenti:
WhatsApp-Image-2021-02-01-at-14.40.49-640x881.jpeg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img