Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
3.1kmh
0 %
Mar
32 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Provimet e Maturës: Dalin rezultatet e gjuhës së huaj (NOTAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar pasditen e sotme rezultatet e provimit të gjuhës së huaj, për maturën shtetërore 2022.

Provimi i gjuhës së huaj ka qenë provimi i parë i maturës shtetërore dhe maturantët nuk kanë pasur kontestime për të.

albsig

spring

Në lidhje me këtë ka reagur edhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e cila shkruan se një pjesë e maturantëve kanë shkëlqyer.

“I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale.

Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve” shkruan Kushi.

Gjitashtu, maturantët iu nënshtruan dhe provimit të Gjuhës shqipe dhe Letërsisë, Matematikës.

Kliko këtu për notat

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img