Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Protestuesit nëpër botë mbushën rrugët dhe sheshet më 1 Maj, kërkojnë heqjen e kufizimeve prej pandemisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Punës janë zhvilluar protesta të shumta nëpër botë.

Mijëra protestues marshuan në rrugët e Berlinit, Stambollit, Madridit, Parisit dhe Torinos për Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve.

Në këto tubime oficerët e policisë u përplasën me protestuesit, duke arrestuar dhjetëra prej tyre.

180993391 514551819546270 7368373702032780007 n

Më e tensionuar ishte situata në Paris, ku protestuesit u përballlën me policinë, teksa protestonin kundër reformave të presidentit Emmanuel Macron, lidhur me kufizimet për shkakun e pandemisë.

Në Torino qindra njerëz u përplasën me policinë, teksa valëvitnin flamuj të kuq. 

Ndërsa në Madrid, zëvendës kryeministri Carmen Calvo marshoi me anëtarët e tjerë të Partisë Socialiste të Punëtorëve Spanjollë.

Ndërkohë, Partia Komuniste Ruse mbajti një përkujtim për Karl Marksin në Moskë, ku autoritetet ende respektojnë Bashkimin Sovjetik.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img