Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Protestuesit “mësyjnë” Kryeministrinë, ja ç’po bën Rama në zyrën e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

e228f54553ec4efb18a254e54b433dc3

Protesta e minatorëve

Protestues të shumtë janë mbledhur në këto momente përballë godinës së Kryeministrisë dhe kërkojnë që të takohen me liderin e qeverisë, Rama. Protestuesit të cilët kërkojnë ndryshiminne statusit të minatorit i lanë Ramës 30 minuta kohë, që ky i fundit të pranojë t’i presë ata në zyrë.

Mirëpo, me të mbaruar ky afat i vendosur në dispozicion minatorët kërkuan që të futen me forcë në ambjentet e brendshme të Kryeministrisë, por nuk u lejuan nga kordoni i policisë, shkruan newsbomb.al. 

Ndërsa, minatorët nisën numërimin mbrapsht dhe e kërcënuan kryeministrin, ai ndodhej në zyrën e tij, pasi kishte mbaruar një mbedhje qeverie dhe deri më tani nuk ka bërë asnjë reagim.

Protestuesit vazhdojnë me thirrjet e tyre, janë ulur këmbëkryq dhe kanë bllokuar qarkullimin e automjeteve në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. 

desh.png

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img