Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Protestues mësyjnë në ndërtesën e Kapidolit, evakuohen Pence dhe Harris, maska anti-gaz për ligjvënësit që gjenden aty

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

244609e32c6885efe721c693a0e09397

Në SHBA janë përshkallëzuzar protesta, ku madje protestuesit kanë hyrë në ndërtesës së Kapitolit në Uashington.

Menjëhërë pasi protestuesit kanë hyrë në ‘Capitoll Hill’ ligjvënësit janë evakuuar në një vend të sigurtë.

Sipas mediave të huaja Zëvëndës Presidenti Mike Pence dhe zëvëndës presidentja e zgjedhur Kamala Harris janë evakuuar dhe gjenden në një vend të sigurtë.  

Votimi për certefikimin e votave elektorale është pezulluar, pasi protestuesit u futën në ndërtesë.

Ndërkohë në videon e mëposhtme shikohet momenti kur kongresmenët të cilët do të certifikonin fitoren e Biden, lajmërohen nga forcat e sigurisë se duhet të braktisin ndërtesën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img