Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Protestë në Unazën e Re, banorët bllokojnë rrugën: Nuk lejojmë prishjen e banesave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë vijuar sërish me protesta këtë mëngjes.

Ata kanë bllokuar rrugën dhe bëjnë thirrje se nuk do të lejojnë prishjen e banesave deri sa të marrin dëmshpërblimin.

Prej disa ditësh këta banorë po protestojnë për të kundërshtuar prishjen e banesave duke kërkuar dhe bisedime me qeverinë.

Ata shprehen se i kanë banesat në proces legalizimi, ndërsa nuk do lejojnë prishjen e tyre.

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img