Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Protestë në Tiranë kundër sulmeve nga Izraeli

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lufta Izrael-Palestinë e ka ndarë botën në dy kapme të mëdha qendrimesh. Sigurisht që kjo luftë nuk mund t’i shpëtojë ndasisë dhe reagimeve fetare lidhur me dy popuj dhe dy kultura të ndryshme.

Protesta janë mbajtur gjithandej nëpër botë, edhe në Tiranë. Disa qytetarë janë mbledhur në sheshin “Skëndërbej” më flamuj dhe pankarta në duar. Me thirrjet “Free Palestine” dhe “Jam Palestina, a më dëgjon?”, qytetarët kanë kërkuar fundin e dhunës që prej ditësh ka përfshirë Lindjen e Mesme.

Lufta mes Izraelit dhe Palestinës ka nisur që prej të hënës dhe deri më tani bilanci është 140 viktima, mes tyre 40 fëmijë dhe 950 të plagosur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img