Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Protestë kundër vaksinimit të detyruar, Sazan Guri: Kryeministri kërkon të vrasë të ardhmen e këtij kombi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Me dhjetëra qytetarë janë mbledhur mbrëmjen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në protestë kundër vaksinimit me detyrim kundër Covid-19.

Me pankarta në duar “jo vaksinim i detyrueshëm” qytetarët kanë protestuar, ndërsa tani janë nisur duke marshuar drejtë kryeministrisë.

Pjesë e protestës ishte edhe Sazan Guri, i cili në fjalën e tij tha se kryeministri Edi Rama me vaksinim kërkon të vrasë 600 mijë studentë.

“Ne jemi më keq se konferenca e Londrës ku u kërkua që Shqipëria të zhubroset, kurse kryeministri kërkon që të vrasë të ardhmen e këtij kombi. 600 mijë studentë që kërkon të vaksinojë. Ne nuk e dimë çfarë vaksine është nuk e dimë cfarë përmban, këta të rinj nuk mund të vaksinohen. Këta mortje dhe të paudhë kërkojnë të vrasin dhe të bëjnë kavje 600 mijë shqiptarë që ti bëjnë minj” tha Sazan Guri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img