Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

‘Protestat rritën ndërgjegjësimin’, Enkelejd Alibeaj: Kallash s’kemi që ta përmbysim qeverinë, deri te molotovi kemi shkuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

102623bcc58f9b34c59701fda1be82e4

Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka thënë mbrëmjen e sotme se protestat e opozitës kanë rritur ndërgjegjësimin te populli.

I ftuar në emisionin Tempora, Alibeaj ka thënë se opozita nuk ka në dorë kallash që të përmbysin qeverinë, ama deri te molotovi kanë shkuar, edhe pse sipas tij, duhej më tepër.

“Protesta ngriti ndërgjegjësimin. Opozita nuk ka kallash në dorë të përmbysë. Deri te molotovi kemi shkuar, meritonte më tepër. Detyra e opozitës është të ndriçojë mendjet e popullit shqiptar. Ne nuk hymë në zgjedhje sepse ne na vidhnin votën me para,  kriminelë, polici dhe administratë. Nuk marr përsipër ti zhgënjej këta njerëz. Populli e rrëzon që sot qverinë”, ka thënë ndër të tjera Alibeaj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img