Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Protestat për lirimin e Alexey Navalny, arrestohet gruaja e opozitarit rus, shpërndan foto nga fugoni i policisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5fe7db15d0cb7560444f2e07e991e3e1

Qindra njerëz janë arrestuar ndërsa policia po përpiqet të ndalojë protestat mbarë kombëtare në Rusi, në mbështetje të politikanit të burgosur të opozitës Alexei Navalny.

Gruaja e Z. Navalny, Julia, tha se ajo ishte arrestuar në një protestë në Moskë, ku oficerët po shtypnin demonstratat, raporton BBC.

Julia, gjithashtu tha se ajo po mbahej nga policia, duke postuar një imazh në llogarinë e saj në Instagram me mbishkrimin: Falje për cilësinë e dobët. Dritë shumë e keqe në furgonin e policisë.

Navalny, kritiku më i madh i Presidentit Vladimir Putin, bëri thirrje për protesta pas arrestimit të tij fundjavën e kaluar. Ai u arrestua në 17 Janar pasi fluturoi nga Berlini në Moskë.

Kur u kthye, ai u mor menjëherë në paraburgim dhe u shpall fajtor për shkeljen e lirimit me kusht. Ai thotë se është një çështje e trilluar e krijuar për ta bërë atë të heshtë dhe u bëri thirrje mbështetësve të tij të protestojnë.

Disa nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Z. Navalny, përfshirë një zëdhënëse, janë arrestuar gjithashtu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img