Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Protestat në Hong-Kong, protestuesi i pret veshin politikanit (PAMJE TË RËNDA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

fe76f3766667513a00c5e987958b6e82

Protestat tashmë prej disa muajsh në Hong Kong kanë degjeneruar ditën e sotme në episode horrori.

Gjatë ditës së sotme, një protestues agresiv ka sulmuar një politikan në qendrën tregtare Cityplaza në Hong Kong, duke i shkulur atij veshin.

Agresori që mbante në dorë një thikë, ka sulmuar politikanin duke i kafshuar veshin e duke ia shkulur atë.

Politikani që u sulmua është identifikuar si Andreë Chiu, një këshilltar lokal. Sulmuesi ishte  një protestues aktiv në protestat pro-demokracisë në Hong Kong. Pas sulmit fizik ndaj politikanit, turma e protestuesve ka dënuar aktin e agresorit dhe e ka mbrojtur politikanin.

Lo Kin-Hei, nënkryetar i Partisë Demokratike të Hong Kongut, tha se një nga këshilltarët lokal, Andreë Chiu, u dërgua në spital pasi një protestues agresiv e sulmoi duke i kafshuar një pjesë të veshit.

sssssssssssssssssssssssssssssssssssssss.jpeg

veshi.jpeg

 

 

 

 

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img