Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Protestat e dhunshme në Paris, policia përdor gazin lotsjellës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Marshimi për Ditën e Punës në Francë ka precipituar në përplasje të dhushme mes policisë dhe demostruesve. Në mënyrë që të mund të parandalojë dëmet e mëtejshme nga protesta e dhunshme forcat e rendit kanë përdorur gazin lotsjellës.

albsig

Një  grup i të rinjve të maskuar hodhën  bomba molotovi mbi forcat e sigurisë të cilat iu kundërpërgjigjën me gaz lotsjellës.

Marshi vjetor për të shënuar të drejtat e punonjësve, këtë vit u zgjerua edhe me  thirrjet për të pamundësuar fitoren e kandidates presidenciale të së djathtës ekstreme Marine Le Pen në balotazhin e të dielës përballë Macron.

Deri tani policia Franceze nuk raporton për të lënduar rëndë dhe dëmë të mëdha materiale gjatë incidenteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img